Panel uživatele

Vše co byste měli o výrobě krmiv značky ACANA vědět

0 položek

ACANA-  krmivo světové úrovně z čerstvých místních surovin

Champion Petfoods je na rozdíl od obchodních společností, které prodávají – ale ve skutečnosti nevyrábějí – mnoho současných komerčních krmiv, rodinná firma s 25letou tradicí vyrábějící krmiva.
Máme jediné poslání: VYRÁBĚT KRMIVA SVĚTOVÉ KVALITY Z ČERSTVÝCH MÍSTNÍCH SUROVIN.
Krmiva ACANA se vyrábějí výhradně v oceněných podnicích ve slunné Albertě, prodávají se ve 45 zemích světa a jsou certifikována kanadskou vládou. Splňují tedy všechna známá mezinárodní nařízení a normy pro výrobu krmiv.
Jakožto menší výrobce nepoužíváme levné komoditní suroviny od dodavatelů, které neznáme a s nimiž jsme se nikdy nesetkali. Naopak se zaměřujeme na špičkové suroviny chované a lovené přímo v našem regionu. Dodavatelé, které osobně známe a kterým důvěřujeme, nám je DENNĚ přivážejí ČERSTVÉ.
Dodržujeme vysoce kvalitní postupy. Jsme hrdí na to, že podle našich zákazníků máme pověst nejlepšího výrobce krmiv na světě.
Od společností působících na trhu a nadnárodních společností se ovšem nejvíce odlišujeme tím, že máme o psy a kočky opravdový zájem. Když jsme vyvíjeli krmivo ACANA – krmivo určené k výživě všech psů a koček a připravené tak, jak zamýšlela sama příroda –, mysleli jsme i na naše vlastní mazlíčky.

V Championu se zaměřují na různorodost a kvalitu surovin, které se loví, pěstují a chovají přímo v našem regionu a do jejich závodu se dodávají DENNĚ ČERSTVÉ.
Nepoužíváme suroviny běžně obsažené v prodávaných krmivech – například komoditní obiloviny nebo mražené živočišné suroviny pocházející ze zemí s nižšími náklady.
Raději spolupracujeme s akreditovanými farmáři a zpracovateli přímo z našeho regionu, protože je známe a můžeme jim důvěřovat. Denně nám dodávají kvalitní čerstvé suroviny až do továrny.
Jednoduše lze konstatovat, že žádné jiné suché krmivo neobsahuje takto kvalitní a čerstvé místní suroviny. Naše krmivo napomáhá skvělému zdravotnímu stavu vašeho psa nebo kočky bez ohledu na jejich plemeno a životní styl.

KOČKY A PSI JSOU OD PŘÍRODY MASOŽRAVCI, JEJICHŽ TĚLO SE NAVZDORY DNEŠNÍMU MODERNÍMU ŽIVOTNÍMU STYLU NIJAK NEZMĚNILO.
Krmivo ACANA je koncipováno tak, aby svou vyvážeností masových surovin odpovídalo potravě, jíž by se kočky a psi živili v divoké přírodě. Bereme přitom v úvahu moderní životní styl vašich mazlíčků, protože pravidelná strava a méně pohybu znamená požadavek na omezení kalorií.
Strava založená na mase s vysokým obsahem proteinů a nízkým obsahem sacharidů lépe odpovídá masožravému organismu společnému pro všechny kočky a psy. ACANA podporuje jejich špičkovou fyzickou kondici a umožňuje jim dosáhnout jejich plného fyzického potenciálu.
Krmivo ACANA se řídí PETI ZÁKLADNÍMI ZÁSADAMI. Díky nim se podstatně odlišuje od ostatních prodávaných krmiv.

RŮZNORODOST ČERSTVÝCH SUROVIN JE KLÍČEM KE ZDRAVÉMU KRMIVU
Se vzrůstajícím zaměřením se na vitalitu čtyřnohých mazlíčků, si mnozí z nás uvědomují, že pro naše psy a kočky je nejlepší, když jsou krmeni BOHATÝM VÝBĚREM proteinů a tuků z kvalitního živočišného zdroje jako je drůbeží maso, rybí maso a vejce.
Bohatý výběr živočišných surovin lépe odpovídá přirozené stravě a poskytuje psům a kočkám více přírodních proteinů a širší výběr nezbytných kyselin DHA a EPA.
Všechny krmiva ACANA se proto vyrábí minimálně ze TŘÍ ČERSTVÝCH PROTEINŮ zahrnujících volně chovaná kuřata, celá čerstvá vejce a celou škálu místních ryb. Jsou to prvotřídní suroviny, které byly schválené i "pro lidskou spotřebu" a k nám do továrny se dovážejí denně čerstvé.

VOLNĚ CHOVANÁ KUŘATA
Kuřata z Alberty představují vysoce výživný zdroj biologicky vhodných proteinů a tuků. Chovají se bez použití růstových hormonů a antibiotik. Naše kuřata jsou krmená zeleninou a zrním. Nechovají se v klecích, mohou se volně procházet po výběhu ve stodole. Jsou tak dobře chráněná před drsnou zimou a dravci. Úřad Canadian Food Inspection Agency schválil maso z těchto kuřat i pro lidskou spotřebu. Maso se k nám dodává z místních prérijních farem ČERSTVÉ každý den, zásadně se nezmrazuje a neobsahuje konzervační látky.

CELÁ ČERSTVÁ VEJCE
Celá vejce, jako nejlepší přirozená strava s vynikajícím zdrojem proteinů a přirozeným obsahem aminokyselin. Ve skutečnosti, jsou vaječné proteiny tak kvalitní, že představují normu, podle níž se poměřují všechny ostatní proteiny. Zatímco některá komerční krmiva obsahují vejce v podobě "sušeného vaječného produktu", pouze ACANA je vyrobena z celých čerstvých vajec, která nám čerstvá do továrny denně přivážejí pracovníci z farem sdružených v organizaci Alberta Egg Producers (nikdy nezmražená a bez použití konzervačních látek).

NAŠE ČERSTVÉ MÍSTNÍ RYBY
Naše čerstvé místní ryby jsou doslova nabité vysoce výživnými proteiny, které jsou naprosto zásadní pro udržení kondice psů a koček. Stejně tak jako je důležité, že čerstvé ryby jsou nejlepší zdrojem esenciálních mastných kyselin omega-3 (DHA a EPA). Ryby jsou loveny použitím doložitelných metod a přijíždějí denně čerstvé (nikdy nezmražené) a na 100% bez ethoxyquinu.

SLADKOVODNÍ RYBY LOVENÉ VE STUDENÝCH SEVERSKÝCH JEZERECH
V Albertě, Saskatchewanu a Manitobě se nacházejí hluboká jezera, jež jsou domovem bezpočtu prvotřídních ryb, bohatých na proteiny špičkové kvality. K našim domácím rybím druhům se řadí síh jezerní (Coregonus clupeaformis), candát (Sander vitreus) a štika obecná (Esox lucius), které jsou loveny použitím doložitelných metod. Tyto prvotřídní ryby se k nám dodávají denně čerstvé (zásadně nezmražené a bez použití konzervačních látek)

MOŘSKÉ RYBY LOVENÉ U VANCOUVER ISLANDS
Studené vody Tichého oceánu u Vancouver Islands jsou vyhlášené výskytem široké škály prvotřídních ryb, například tichomořských sleďů, platýzů a pěti druhů lososa (včetně druhů Chinook, Coho a Sockeye).
Naši lososi, platýzi a sledi jsou nadmíru chutní a výživní. Dovážejí se k nám denně čerstvé, vykostěné a uložené na ledu v našich vlastních chladících vozech.

SPOLEČNÍKŮ SE NEZMĚNILA PO CELÁ STALETÍ
Všichni domácí psi od čivav až po německé dogy jsou nositeli stejných zákonitostí DNA a vyvinuli se z jednoho předka – vlka šedého.
Domácí psi a kočky jsou – stejně jako jejich divocí příbuzní – ve skutečnosti masožravci. Jsou vybaveni ostrými zuby, krátkým trávicím ústrojím a tělem, které je efektivně schopné metabolizovat živočišné proteiny a tuky – ne sacharidy.
Krmivo ACANA se vyznačuje podstatně vyšším obsahem proteinů z masa, než jaký mají ostatní prodávaná krmiva, a je vyrobeno tak, aby co nejvíce napodobilo rozmanitost a vyváženost stravy, se kterou by se kočky a psi mohli setkat v přírodě. Krmivo ACANA obsahuje maso a proteiny v poměru, který odpovídá přírodní stravě koček a psů.
Přispívá tak k vynikajícímu zdravotnímu stavu psů a koček všech plemen a stáří.
A to je dobré pro Vašeho psa nebo kočku, protože zatímco protein je velice důležitý a není ho nikdy dost, SACHARIDY PSI A KOČKY VŮBEC NEPOTŘEBUJÍ. Ve skutečnosti nadměrné množství sacharidů vede u dnešních psích a kočičích společníků ke zdravotním problémům včetně obesity, inzulinorezistence a cukrovky typu B.

CO ŘÍKAJÍ ODBORNÍCI
Podle Cat and Dog Food Nutrient Profiles, které vydává organizace Association of American Feed Control Officials (AAFCO, 2008), kočky a psi sacharidy nepotřebují, kdežto proteinů pro ně není nikdy dost.
Komise National Research Council's Committee on Animal Nutrition (2006), tvrdí, že "pokud má tělo dostatek proteinů, nepotřebuje v podstatě vůbec žádné sacharidy".

PSI A KOČKY VE SVÉ STRAVĚ NEPOTŘEBUJÍ SACHARIDY
Pro psy a kočky jsou sacharidy " prázdné kalorie" – jednoduché cukry, které nepředstavují žádnou výživovou hodnotu. Mají jen omezený energetický potenciál.
To proto, že psi a kočky jsou vyvinuti jako masožravci a jsou anatomicky zaměřeni na potravu s vysokým obsahem proteinů a tuků. Přirozená strava obsahuje velmi malé množství sacharidů, jestli vůbec nějaké.

V těle koček a psů se sacharidy přeměňují na glukózu, což vyvolává kolísání hladiny cukru krvi. Tento nadbytek cukrů je spojen s různými zdravotními obtížemi, jakými jsou obezita, inzulinorezistence a cukrovka typu B.
Na rozdíl od většiny suchých krmiv, která obvykle obsahují 40-60% sacharidů, obsahují krmiva ACANA pouze 20-30% sacharidů, tedy poloviční množství než ostatní komerční krmiva.

CO OBILOVINY? JSOU VŠECHNY OBILOVINY ŠPATNÉ?

Metabolismus koček a psů si umí poradit se sacharidy obsaženými v obilovinách jen v omezené míře. Jinými slovy, je to množství SACHARIDŮ v krmivu, co nás nejvíce znepokojuje. Zatímco většina obilovin je vysokým zdrojem sacharidů (kukuřice, rýže), ne všechny obiloviny jsou v tomto směru stejné .

Sacharidy obsažené v obilovinách způsobují kolísání hladiny cukru v krvi. Jak moc hladina cukru v krvi stoupne, záleží na KVALITĚ SACHARIDŮ, která se měří pomocí glykemického indexu (GI). Glykemický index (GI) měří množství cukru v jednotlivých obilovinách.
Např. obiloviny s nízkým GI (55 a méně) způsobují pomalý růst hladiny glukózy v krvi a její mírný dlouhodobý pokles. Tento typ sacharidů se považuje za "ZDRAVÉ SACHARIDY". Sacharidy s vysokým GI (70 a více) se rychle stráví, hladina glukózy v krvi tak rychle stoupá a klesá. Proto se tyto sacharidy nepovažují za příliš zdravé. Obiloviny s nízkým GI, jako např. oves, pomalu propouštějí glukózu do krve a udržují tak vyrovnanou hladinu energie. Obiloviny s vysokým GI, jako např. kukuřice a rýže, způsobují rychlé výkyvy glukózy v krvi a hladin energie.

To je důvod, proč vyrábíme krmivo Acana buď bez obilovin, nebo se vyrábí z řezaného ovsa, což je sacharid s nízkým glykemickým indexem (49) – který je pro kočky a psy zdravý stejně jako jakékoliv ovoce nebo zelenina.

MINIMÁLNĚ 20% OVOCE A ZELENINY VELKÉ MNOŽSTVÍ PŘÍRODNÍCH VITAMÍNŮ, MINERÁLŮ A FYTOŽIVIN
Namísto nevhodných obilovin s vysokým GI, jako je např. bílá rýže a kukuřice, které můžete běžně najít v komerčních krmivech, Acana obsahuje bohatý výběr místního ovoce a zeleniny. Na rozdíl od jiných "holistických" krmiv, která se vyznačují malým podílem ovoce a zeleniny (a obvykle velkým množstvím nevhodných obilovin), Acana obsahuje minimálně 20% těchto zdraví prospěšných surovin.

ČERVENÁ JABLKA (British Columbia)
Jablka pěstovaná v Okanagan Valley v oblasti British Columbia jsou bohatým zdrojem zdravé vlákniny, která napomáhá trávení a vylučování. Jsou také bohatá na rostlinné výživné látky – přirozeně se vyskytující sloučeniny, které chrání tělní buňky před poškozením volnými radikály.

BRUSINKY Z ÚDOLÍ FRASER (British Columbia)
Brusinky jsou původem kanadské rostliny, které jsou již dlouhou dobu ceněné pro svou schopnost předcházet infekcím močového ústrojí. Jsou rovněž bohatým zdrojem antokyanů – přirozených antioxidantů, které příznivě působí v boji proti stárnutí, srdečním onemocněním a rakovině.
NA SLUNCI SUŠENÁ VOJTĚŠKA (Alberta)
Vojtěška je jedna z nejznámějších a nejvýživnějších potravin. Listy vojtěšky jsou bohaté na minerální látky a živiny, včetně vápníku, hořčíku, draslíku a karotenu, ale i vitamínu E a K.

ORGANICKÁ MOŘSKÁ ZELENINA (British Columbia)
Hnědá mořská řasa, jedlá mořská řasa a chaluha bublinatá jsou cenným zdrojem různých vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů a fotochemických látek. Mořská zelenina pohlcuje toxiny ze střev, zlepšuje a zrychluje metabolismus a vyživuje tělo jako celek.

SLUNEČNICE (Alberta)
Slunečnicový olej dodává tělu dodatečné kalorie a esenciální mastné alfa-linoleové kyseliny (esenciální mastné kyseliny omega-6), které výborně vyživují srst a významně působí na zdraví pokožky.

ČERNÝ RYBÍZ (Alberta)
Kyselina gama-linoleová (GLA) se nachází v oleji z černého rybízu a oleji pupalky dvouleté. Černý rybíz rostoucí v Albertě a Saskatchewanu je považován za aktivní zdroj kyseliny omega-6 EFA, zatímco její běžnější zdroje – jako např. Rostlinné oleje (z řepky, kanely, sóji) – jsou neaktivní.

ČERVENOHNĚDÉ A ŽLUTÉ BRAMBORY (Manitoba)
Brambory se sklízí na prérijních farmách v Manitobě. Zpracovávají se při nízké teplotě (90C), jsou vynikajícím zdrojem vitamínů B a C a jsou také bohaté na draslík, měď, hořčík a železo.

PSI A KOČKY MAJÍ INSTINKTIVNÍ SCHOPNOST VYHLEDÁVAT A POJÍDAT TRAVINY A PLEVELE, KTERÉ ZVYŠUJÍ JEJICH ŽIVOTNÍ SÍLU

Když měla dříve zvířata problémy s bolestmi svalů a těla, žvýkala kůru z vrby nebo jedla rostlinu zvanou tužebník jilmový. Pokud se kočky a psi musí o sebe starat sami, i nadále vyhledávají určité léčivé rostliny.

V krmivech ACANA se snoubí dobrá výživa a vynikající zdravotní stav. Tato krmiva obsahují byliny, které pomáhají tělu vylučovat toxiny a podněcují některé tělesné pochody, například pročišťování jater. Byliny dále představují povzbuzující prostředek, který posiluje některé orgány, žlázy a tkáně – například povzbuzují srdce a zlepšují trávení.

PSYLLIUM, KOŘEN ČEKANKY A PROSKURNÍKU
poskytují rozpustnou vlákninu, která uklidňuje a vyživuje trávicí ústrojí a snižuje hladinu inzulínu

KOŘEN LOPUCHU, KOPŘIVA ŽAHAVKA A MLÉČ BYLINNÝ.
Chronické poškození ledvin a jater (cirhóza) je běžně se vyskytujícím zdravotním problémem u koček a psů. Tyto byliny jim poskytují ochranné antioxidanty, které chrání a posilují játra.

SLADKÝ FENYKL A HEŘMÁNEK
zklidňují a tonizují trávicí trakt. Fenykl působí protizánětlivě a heřmánek obsahuje esenciální oleje, které posilují pokožku a je také účinný proti svědění kůže.

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ A LIST MÁTY PEPRNÉ
jsou byliny s výjimečnými nutričními vlastnostmi. Představují stimulanty, které čistí a posilují tělo. Podněcují chuť k jídlu a obsahují minerály, chlorofyl a vitamíny.

KVĚTY MĚSÍČKU A BOBULE JALOVCE
jsou bohaté na flavonoidy, což jsou rostlinné antioxidanty, které chrání buňky v těle před škodlivými volnými radikály. Mají hypoglykemický účinek – snižují množství cukru v krvi, pomáhají zpomalovat vyprazdňování žaludku a zlepšují trávení.

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste na našem eshopu?

777 000 241

info@nakrmme.cz

-----------------------

Pozitivní pro planetu

citlivé psy, alergické psy

Green Petfood VeggieDog Grainfree 900g

vegetariánské granule GreenPetfood

 

Oster masážní koupelový kartáč 

Oster masážní koupelový kartáč - Premium Badebürste 12cm 1ks

 Pelech polštář PUPPY 60cm Zolux

pelíšek štěně 

 

 

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

- vaši domácí mazlíčci

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení