Panel uživatele

Arden Grange - popis

0 položek

 

 

BRITSKÁ SUPERPRÉMIOVÁ A HYPOALERGENNÍ KRMIVA PRO PSY A KOČKY


Anglická nutričně hodnotná krmiva Arden Grange patří mezi superpremiová a vysoce stravitelná hypoalergenní krmiva. Velmi chutné krmivo.

 

Chutnost krmiv je jednou z nejdůležitějších zásad výroby krmiv v rodinné firmě. Opomenuta nebyla ani správná hutnost, jedinečnost tvarů a velikostí podle druhu strávníka, pro které jsou jednotlivá krmiva určena, například pro štěňata jemné granulky, pro kočky drsná struktura. Chuťová přitažlivost granulí Arden Grange spočívá v tom, jak jsou potaženy pro psy a kočky vysoce chuťově zajímavým obalem z přírodních surovin (kuřecí a rybí tuk, byliny).Není přidáván žádný cukr, zchutňovadla a jiné nežádoucí složky uměle zvyšující chuť přijímat krmivo. Co je na Arden Grange zcela výjimečné, není přidávána ani žádná kuchyňská sůl!

 

 

Kvalitní suroviny (jak pro suchá granulovaná krmiva, tak i pro tzv. mokrá – konzervy, ale i pro pamlsky) jsou původem z Anglie jsou vybírány podle předem stanovených pevných kritérií nutriční hodnoty, čistoty a bezpečnosti. Všechny jsou testovány, schváleny pro potravinářské využití (žádné krmné suroviny). Kuřecí maso pochází z kuřat chovaných volně na podestýlce, kuřecí moučka neobsahuje vedlejší produkty (hlavy, pařáty, střeva a peří), rybí moučka je ze sleďů a bílých treskovitých druhů ryb lovených stejně jako tresky pro recepturu Ocean Fish etickým způsobem v čistých studených vodách výsostného území Velké Británie, lososi pochází z oblasti Skotské vysočiny a jehněčí z novozélandských pastevních chovů.

 

 

Dále jsou v krmivech použity suroviny z drštěk. Ačkoli Arden Grange ve svých recepturách nepoužívá hovězí, je tu jedna zcela záměrná výjimka – hovězí dršťky. Jsou tím nejhodnotnějším, co můžeme psovi „po vlčím“ způsobu nabídnout, nejsou nositeli alergenů jako červené hovězí maso (příčně pruhovaná svalovina). Dršťky jsou velmi snadno stravitelné a pro psa chuťově velice atraktivní.

 

 

Použitá rýže je bílá celozrnná. Traduje se, že hnědá rýže je kvalitnější, bílá celozrnná rýže však je hnědá rýže zbavená pouze slupky. Arden Grange považuje slupku za část zrna, kterou organismus psa a kočky nevyužije a použitím loupané celozrnné rýže může lépe garantovat čistotu suroviny. Všechny vitamíny zůstanou zachovány, nejedná se o vymletou rýži. Rýže je velice dobře stravitelným zdrojem škrobů a tím energie, je používána v kombinaci s kukuřicí, čímž je dosaženo pohotového a zároveň plynulého zásobování organismu pomalými sacharidy v průběhu dne bez výkyvů hladiny krevního cukru.

 

 

Kukuřice je používána jako zdroj škrobů v krmivech. Arden Grange používá kukuřici v kombinaci s rýží, čímž je organismu poskytnuta opravdu pohotová energetická zásoba v průběhu celého dne se stabilní hladinou cukru v krvi. Tepelný proces, kterým Arden Grange zpracovává obiloviny je velice šetrný a efektivní, výsledně je stravitelnost škrobů v krmivu prakticky stoprocentní. Není tedy opodstatněné nazírat na kukuřici jako na méně hodnotný zdroj škrobů, jak se tomu děje v poslední době, jde o kvalitní zdroj škrobů s velmi nízkou hladinou alergenity ve srovnání například s pšenicí.

Brambory jsou po zpracování tepelnými procesy při výrobě granulí nejsnáze stravitelným zdrojem škrobů použitelným ve výživě psů. Nahrazují kukuřici v recepturách Sensitive a Premium.

 

 

Dalšími surovinami jsou vejce (všestranný zdroj živin), dýňová moučka (vysoká hladina přírodních buněčných antioxidantů), karotka (zdroj betakarotenu – antioxidant, zdroj vitamínu A, B, minerálů a stopových prvků), řepná dužina (vytváří v tlustém střevě příznivé podmínky pro přátelské střevní bakterie, zlepšuje trávení, vstřebávání živin), celulóza (stimulace produkce slin, usnadnění zpracování srsti v zažívacím traktu kočky), hrášek (zdroj vitamínu K1, kyseliny listové, vitamínu B6), prebiotické frukto-oligosacharidy (FOS) – z kořene čekanky – zklidnění zažívacího traktu, prebiotické manno-oligosacharidy (FOS) – z droždí – omezují růst nežádoucích bakterií ve střevě, pivovarské kvasnice (zdroj vitamínů komplexu B a aminokyselin), lněné semínko (zdroj omega-3 kyselin, antioxidační a protizánětlivé účinky), glukosamin sulfát z mořských korýšů (kloubní výživa), chondroitin sulfát (žraločí chrupavky – podpora kloubní soustavy a kostry), extrakt z brusinek (desinfekční účinky v močových cestách, antioxidanty), extrakt ze zeleného čaje a jadérek modrého hroznového vína, z rozmarýnu a tokoferoly, z juky a mořských řas (vše důležité zdroje antioxidantů, vitamínů, ochrana kardiovaskulárního aparátu, posílení imunity, metabilismu ochrana tuků aj.).

 

 

Výjimečnost krmiva Arden Grange :

 

- snadno stravitelné, extrémně chutné – základem receptury je kombinace čerstvého masa z kuřete nebo lososů ze skotských Highlans a prémiových jednodruhových masových mouček (kuřecí, jehněčí, treskovité ryby)

- na 1 kg granulí se spotřebuje 1,5 kg masa

 

- převaha bílkovin není z obilovin, ale z masa

 

- potravinářská čistota – použití kvalitních surovin s vysokými nutričními hodnotami, uchování živin díky použití šetrné technologie při výrobě krmiv Arden Grange

 

- nízké krmné dávky – vysoká koncentrace energie

 

- vitamíny a minerály (včetně chelátových forem stopových prvků) jsou zastoupeny v kompletním spektru

 

- ideální poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin bez náhražek zdrojů tuku v podobě rostlinných olejů – zdravá kůže a srst

 

- prebiotika – zdravé trávení bez sklonů k zánětům

 

- nukleotidy – podpora trávení a imunity

 

- extrakty z léčivých bylin a ovoce (brusinky, zelený čaj, jadérka hroznového vína, juka, quercitin) – přírodní antioxidanty zajišťující ochranu buněk a jejich stárnutí, desinfekce organismu

 

- Glukosamin, chondroitin, MSM – v ideálních poměrech a množství pro jednotlivé druhy krmiv

 

- hypoalergenní suroviny v potravinářské kvalitě, bez růstových hormonů

 

- absence pšeničného lepku, hovězího, sóji, mléčných produktů

 

- nepřítomnost geneticky modifikovaných surovin, barviv a zchutňovadel

 

- nepřidavání soli a cukru

 

- přírodní způsob konzervace

 

- doplňky výživy s vysokou funkčností – nutraceutika – v každé receptuře

 

- Výroba krmiv na území Velké Británie ve vlastních továrnách

 

- Krmivo netestované krutými invazivními postupy

 

 

Postup výroby granulovaných krmiv Arden Grange

 

- suroviny jsou dle jasně daných poměrů jemně míchány, následně zkontrolovány, odstraněny jsou veškeré kovové částečky

 

- dále jsou rozdrceny v obrovském hmoždíři do struktury podobné mouce. Vše se důkladně promíchá, přidají se vitamíny a stopové prvky. Homogenní směs obsahuje více než 50 nutričně vysoce hodnotných složek pro pestrou přírodní výživu

 

- tepelné zpracování – směs je krátce předvařena horkou párou (zachování veškerých hodnot škrobů z brambor, rýče a kukuřice – 100% využitelnost v organismu)

 

- poté následuje extrudace – směs je šnekem protlačovaná extrudační komorou (30 sekund, teplota kolem 130 °C, přetlak). Extrudované suroviny jsou energeticky velmi hodnotné, vysoce stravitelné a mají delší dobu trvanlivosti při nezměněných výživových vlastnostech. Vítané zvýšení biologické hodnoty se týká jak škrobů, tak bílkovin. Minerální látky nejsou extrudací změněny

 

- přibližně 20 minut je vzniklé krmivo sušeno ve vyspělých sušičkách, dokud není vlhkost v krmivu na správné hodnotě

 

- tuky je třeba přidat až po extrudaci – na horký povrch granulí je proveden nástřik kuřecího a rybího tuku. Protože tepelné procesy ničí částečně přirozený obsah některých vitamínů v surovinách, jsou o potřebný doplněk vitamínu tuky obohaceny. Horká extrudovaná granule přijme tuk do celé své struktury. Toto „protukování“ kvalitními živočišnými tuky působí zároveň atraktivně na psí chuť. Tuky jsou stabilizovány vitamínem E a rozmarýnem. Nejsou přidána žádná zchutňovadla, barviva či chemické konzervanty, chemické konzervanty neobsahuje ani žádná ze vstupních surovin

 

- granule chladnou v proudu chladného vzduchu, aby byly připraveny k balení. Současně jsou testovány na dodržení nutričních hodnot, nepřítomnost bakterií, na kvalitu barvy, tvaru, vůně atd.

 

Superprémiové konzervy pro psy

 

I řada konzerv splňuje požadavky kompletní hypoalergenní naturální výživy a plnohodnotně mohou nahrazovat granulované receptury. I zde je výroba krmiva na špičkové úrovni potravinářské čistoty, suroviny pouze vhodné pro výživu psů a v poměrech respektující psa jako masožravce.

 

Konzistence a chuť i pro nejmlsnější psy.

 

Základem je 70 % čerstvého masa (3 druhy) a 5 % dieteticky hodnotné rýže, dále směs hodnotných darů přírody pro zdraví a dlouhý život psa (čerstvá zelenina, dýně, mořské řasy a brusinky). Výživa neobsahuje rostlinné oleje, ale jen čistý rybí tuk, doplněný vitamíny a minerály, přídavek glukosaminu a chondroitinu pro podporu kloubního aparátu. Pro zdravé trávení juka, pro podporu imunity nukleotidy.

 

V mokré výživě nebylo použito plniv, zahušťovadel, zchutňovatel, soli, barviv a umělých konzervantů. Stejně tak neobsahují pšeničný lepek, mléčné produkty, kukuřici ani sóju.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste na našem eshopu?

777 000 241

info@nakrmme.cz

-----------------------

Pozitivní pro planetu

citlivé psy, alergické psy

Green Petfood VeggieDog Grainfree 900g

vegetariánské granule GreenPetfood

 

Oster masážní koupelový kartáč 

Oster masážní koupelový kartáč - Premium Badebürste 12cm 1ks

 Pelech polštář PUPPY 60cm Zolux

pelíšek štěně 

 

 

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

- vaši domácí mazlíčci

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení