Panel uživatele

ARTEMIS

0 položek

ARTEMIS holistické krmivo

Bezpečné suroviny v potravinářské kvalitě - čerstvé, od vybraných stálých dodavatelů především z USA, „čisté“ (bez hormonů, antibiotik, pesticidů., zbytků hnojiv, těžkých kovů apod.).

Hlavní složkou až 4 druhy masa v jedné receptuře – kuře, krůta,  losos,  jehněčí - kombinací čerstvého masa a prémiových masových jednodruhových mouček je dosaženo nejvyššího možného obsahu masa při současných technologiích (až 300 gramů čerstvého masa / 100 gramů krmiva.

Sušená celá vejce - zdroj lehce stravitelných bílkovin a kvalitního tuku, vysoký obsah nutričně hodnotných látek včetně vitamínů a lecithinu.

Optimálně nízké množství škrobů - pouze dieteticky vhodné zdroje škrobů včetně prosa, ovsa a brambor, žádná pšenice, žádná kukuřice.

Kvalitní a lehce stravitelné tuky (kuřecí a z lososa) - bohaté na nenasycené omega 3, 6 mastné kyseliny v aktivní formě (včetně DHA, EPA, kys. linolové a linoleové).

Ovoce, zelenina, bylinky - přesně podle holistické filozofie výživy (rajčata, mořské řasy, mrkev, hrášek, jablka, borůvky, špenát, brusinky, rozmarýn, petržel).

Nutraceutika - přírodní látky působící v organismu mnohem větší silou, než léky, ale bez nežádoucích účinků ( extrakt ze zeleného čaje, ječný slad, pivovarské kvasinky, L-karnitin, juka schidigera, čekanka ).

Enzymy - jsou-li v krmivu obsaženy, přibližují ho co nejtěsněji syrové stravě stravě.

Probiotika - jogurtové bakterie pro podporu zdravého trávení.

Kompletní spektrum vitamínů a minerálů včetně organických forem stopových prvků - chelátů - vitamínový a minerální premix připravovaný speciálně podle požadavků výrobce Artemis, organické formy stopových prvků vázaných na molekulu bílkoviny jsou ve srovnání s anorganickými formami lépe vstřebatelné a biologicky vhodnější.

Krmivo Artemis neobsahuje nic, co by nebylo pro psa tím nejlepším, tedy žádné:

-levné, často kontaminované, krmné suroviny
 

-suroviny nízké nutriční hodnoty jako jsou vedlejší produkty
 

-suroviny, které mají roli „plniva“ nebo levného zdroje bílkovin – např. kukuřice, pšenice či sója,

-řepa, bílkovinné koncentráty a hydrolyzáty
 

-suroviny, které mohou organismu psa a kočky škodit – menadion nebo hydrogenfosforečnan vápenatý, barviva, chemické konzervanty
 

 

Nepřítomnost těchto látek se zdá být v kategorii krmiv superprémium“ samozřejmá, ale není…
 

Filosofie Artemis, holistická výživa, obsah masa v krmivech a původ surovin

Filozofie Artemis
Artemis se svojí koncepcí nutričně hodnotného přírodního krmiva řadí mezi ty firmy, které skrze výživu propagují i zodpovědný celoživotní přístup majitelů k péči o svoje psy a kočky . Jen pochopením, vyvážeností a souladem v naplňování potřeb našich nejbližších zvířecích přátel můžeme dosáhnout toho, co jistě většina z nás chce. Totiž plnohodnotně prožitého společného života. Spolu s humánní medicínou si na tomto místě můžeme opakovat – zdravý životní styl začíná výživou a prevence je lepší než léčba .

Při vývoji Artemis bylo od počátku jasné, jakou pozici mezi krmivy bude zastávat. Totiž místo krmiva vzorově pečujícího o zdraví psů, plně na nekomerčním základě a v souladu s nejnovějšími poznatky o výživě masožravců.

Výsledek jakéhokoliv procesu je dán vlastnostmi dílčích kroků. U krmiva této kvality je samozřejmostí kompletnost a vyváženost. Samozřejmostí již není nejvyšší kvalita a čistota všech surovin s výrobcem bezpečně doloženým původem, ani kvantitativní poměry surovin plně respektující požadavky masožravé šelmy (zásadními hledisky jsou: bílkoviny pocházející absolutní převahou z masa, nikoliv z obilovin, nízký obsah škrobů a kvalitní tuky).

Artemis klade velký důraz jak na nezpochybnitelnou kvalitu vstupních surovin, tak na jejich poměrné zastoupení v recepturách.

 

Holistická výživa
Pojem holistický nemá jednoslovný výklad. Výraz holistický se také může nahlížet z různých směrů – holistická výživa, holistický přístup, holistické suroviny atd. Na následujících řádcích se Vám pokusíme vysvětlit princip slova holistický.

Holistický přístup se dívá na zvíře jako na celek, ve kterém jsou důležité všechny jeho součásti – pokud nefunguje jedna součást, nemůže fungovat dobře ani celek - a zdůrazňuje péči o sebe sama prostřednictvím zdravé výživy, zdravého spánku a pobytu na čerstvém vzduchu. Péči o sebe sama musíme v případě zvířete chápat tak, že je za předpokladu výše zmíněných podnětů tělo zvířete schopné se samo o sobě vypořádat s různými chorobami. Podstatou holistického přístupu je souznění ve známé frázi – ve zdravém těle, zdravý duch. Z medicínckého hlediska se holistický přístup orientuje na prevenci – opět známá fráze – prevence je lepší než péče.

Holistická výživa klade důraz na co nejpřirozenější stravu zvířete, tak aby jeho organismus nezatěžovala a aby ho stimulovala jak po stránce fyzické, tak psychické. Holistická výživa pracuje na podstatě zákonů přírody – všechny suroviny jsou přírodní, mají jasný původ a jsou vysoce kvalitní. Holistická výživa se vyznačuje tím, že neobsahuje žádné vedlejší produkty, chemická barviva, hormony, antibiotika, pesticidy a geneticky modifikované potraviny. Holistická výživa se na zvířata – kočkovité a psovité šelmy – kouká z historického kontextu, kdy v přírodě byli čistokrevnými masožravci, což se procesem domestikace téměř nezměnilo. Holistická výživa je postavena především na vysokém obsahu živočišných bílkovin, lehce stravitelných obilovin a bylinek.

Musíme konstatovat, že se v dnešní době objevuje stále více krmiv, která mají v názvu holistic. Bohužel, velká část z nich má tento název pouze v názvu a ne v obsahu krmiva. Liší se především obsahem masa a stravitelností. Chtějte vždy vědět, jaký je obsah masa v syrové formě a jak vysoká je stravitelnost krmiva.

 

Obsah masa v krmivech
Obsah masa v krmivu je zásadním ukazatelem jeho biologické vhodnosti, jestliže je toto krmivo určeno masožravcům.

Vzhledem k obsahu vody v čerstvém mase (cca 80%) a obsahu vody v granulích (cca 10%), je možné dosáhnout maximálního možného množství obsaženého masa v krmivu pouze použitím masa sušeného – masové moučky . Čerstvého masa vzhledem k obsahu vody výrobní linka „pobere“ maximálně desetinu toho, kolik je možné užít sušeného. I sušené maso bylo nejprve masem čerstvým. Nezaměňujme termín čerstvé a „s původním obsahem vody“.

Ti nejlepší z nejlepších užívají kombinaci obojího. Čerstvé maso pro maximální chutnost a masovou moučku nejvyšší kvality pro dostatek masa v krmivu.

V recepturách Artemis je použito na výrobu 100 gramů granulí až 59 gramů sušeného masa . To je hodnota z nejvyšších, jaké jsou současné technologie schopny. Těchto 59 gramů sušeného vzniklo usušením 300 gramů masa čerstvého . Dalo by se tedy říci, že máme-li popsat obsah čerstvého masa v krmivu, je tato hodnota rovna 300%.

Masové moučky versus čerstvé maso

Masové moučky mají mezi majiteli psů a koček pověst „něčeho nekvalitního , vyrobeného z kafilerního odpadu a kostí“. Při tom masových mouček jsou podle zákona 4 kvalitativní stupně. Důvěryhodní výrobci jako je Artemis používají stupeň první – premium human grade A - obsahuje svalovinu, kvalitní vnitřnosti bez vedlejších produktů a maximálně 4% kostí a chrupavek a je vyráběn z čerstvé suroviny potravinářské kvality. Tedy jde o sušené maso té kvality, jako byste psovi co nejpoctivěji nakupovali u řezníka. (V této souvislosti poznamenejme, že pozor je třeba si dávat na „vedlejší produkty živočišného původu“ . To jsou zobáky, střeva s obsahem, pařáty, paznehty…

Tuto pověst přiživují ti výrobci, kteří deklarují ve svých krmivech jen čerstvé maso (každé maso bylo jednou čerstvé a každé se musí „do granulí“ usušit). Masové moučce se vyhýbají ne proto, že je nekvalitní, ale proto, že je drahá. Při čtení surovinového složení, kde ze zákona musí být seřazeny položky od hmotnostně nejvíce zastoupenou po tu obsaženou v nejmenším množství, pak máte dojem, že 15%– 20%- 30% čerstvého masa znamená, že třetina krmné dávky je maso. Omyl. Maso se usuší a v tu chvíli ho je pětkrát méně.

 

 

Původ surovin
Všechny suroviny jsou pečlivě vybírány , aby zaručily maximální funkčnost krmiva Artemis.

Artemis klade zásadní důraz na kvalitu a přírodní čistotu všech surovin .

Komerční výrobci nakupují suroviny formou poptávky na burze a kritériem je nejnižší cena v tom kterém časovém období. Nechlubí se pak tím, že kuřecí moučka uvedená na obale krmiva je ve skutečnosti moučkou masovou nejasného složení, s vysokým podílem kostí a navíc velmi pravděpodobně kontaminovanou nežádoucími látkami používanými v zemědělství v některých zemích zcela volně.

Artemis nemá co skrývat, níže je Vám k dispozici tabulka s informacemi o původu surovin . Všichni dodavatelé jsou aktivně vybíráni výrobcem Artemis, jejich suroviny průběžně testovány na obsah výživných látek a nepřítomnost nežádoucích látek. Takto vybraní dodavatelé jsou stálí, splňují požadavky Evropské unie. Každá šarže krmiva Artemis je tedy kvalitou shodná se vzorky, které jsou předkládány ke kontrole americkým úřadům a nedochází k výrobě rozdílných šarží pro americký trh a pro Evropu.

Původ surovin v Artemis:

Kuřecí, krůtí a jehněčí maso, Kuřecí moučka, Moučka z lososa USA
Jehněčí moučka USA, Nový Zéland
Losos USA, Kanada
Hnědá rýže, Ovesné vločky, Proso, Ječmenné krupky, Brambory, Sušená vejce, Lněné semínko, Přírodní kuřecí aroma USA
Hnědé mořské řasy, Mrkev, Hrášek, Jablka, Rajčata, Borůvky, Špenát, Drcené brusinky, Extrakt rozmarýnu, Extrakt z Yuka Schidigera USA, Kanada
Petržel USA, Itálie
Extrakt ze zeleného čaje, Extrakt z ječných klíčků Připravovaný v USA
Sušené kořínky čekanky Belgie
Cholin chlorid USA
L-karnitin Česká Republika
Vitamínový mix pro kočky Připravovaný v USA
Vitamínový mix pro psy Připravovaný v USA
Minerální mix pro kočky USA, Kanada, Mexiko
Minerální mix pro psy USA, Kanada, Mexiko
 

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste na našem eshopu?

777 000 241

info@nakrmme.cz

-----------------------

Pozitivní pro planetu

citlivé psy, alergické psy

Green Petfood VeggieDog Grainfree 900g

vegetariánské granule GreenPetfood

 

Oster masážní koupelový kartáč 

Oster masážní koupelový kartáč - Premium Badebürste 12cm 1ks

 Pelech polštář PUPPY 60cm Zolux

pelíšek štěně 

 

 

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

- vaši domácí mazlíčci

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení