Panel uživatele

Vypadávání srsti, ztráta srsti

Přidáno: 21. 1. 2012 22:30:00 Počet shlédnutí: 5466

21 Leden 2012

Rozhodli jste se, že vyrazíte se svým miláčkem na výstavu. Vypadá dobře a je v super kondici. Nic vám nestojí v cestě. Když najednou pozorujete svého pejsánka nebo kočičku asi tka 14 dní před výstavou a uvidíte holé místo na jeho ocásku? a co teď?

Je možné, že jste toto již zažili. Pohltí vás panika a začnete panikařit. S velikou pravděpodobností je jasné, že výstavu budete muset odpískat. Pokud holé místo není moc velké, tak se  vám podaří ho zamaskovat, ale pokud si váš právě hormonálně bouřlivý kocourek vykousal na ocásku asi tak 5cm proužek, je vám jasné, že je to víc než jisté.

 

Uběhnou hodiny a vy se snažíte přijít na to, jaká je příčina?

Můžu vás ujistit, že po vyslechnutí několika chovatelů si budete naprosto jisti, co že vašemu zvířátku vlastně je. Ale doporučuji vám, neaplikovat nic na vypadnutou srst aniž byste to zkonzultovali s vašim veterinářem. I přesto, že problém vašeho čtyřnohého miláčka vypadá naprosto stejně jako zvířátka vašeho přítele může se jednat o naprosto jiný případ než se na první pohled zdá.

Problémy s vypadáváním srsti mohou mít spousty příčin a někdy může trvat i měsíce, než najdete tu pravou.

Pokud máte samozřejmě kočičky plemene sphynx anebo pejska naháče,můžete zústat naprosto klidní. Vás se tento problíém určitě netýká.

Zkusme se na tuto problematiku podívat z několika směrů. n a srsti poznáte vždy to, jestli je váš miláček v pořádku anebo jestli se něco v těle děje. Všechny procesy, které se dějí v těle pejska nebo kočičky uvidíte na jeho srsti. Je možné, že nebude stačit potřít postižené místo,ale budete muset tento problém začít řešit vnitřně..

1. Zjistěte jestli nemá váš mazlíček nějaký stres. Jde o pejska nebo kočičku, kteří žijí ve větším společenství? Jaká je jejich hierarchie? Nedží je třeba nějaká jiná kočička v šachu? Občas se stává, že dominantní kočička nechce pustit tu méně slabší ani na záchod, natož k misce nebo k páníčkovi pro pomazlení. Takto psychicky terorizovaný jedinec si může začít vykusovat kousky srsti. Jestli se jedná o psychický problém, nebude jednoduché najít přesnou příčinu. Ale věřím, že se vám to určitě povede. V naší chovatelské stanici se už podobný problém vyskytl a protože jsme přznivci spíš přírodních prduktů velmi nám byli nápomcny BACHOVY KAPKY. Více o nich se dočtete ZDE . V každém případě se ale poraďte se svým veterinářem.

 

2. Už jste zjistili, že určitě se nejedná o psychický problém. Takže bude problém asi někde uvnitř. Je jasné, že přijít na to kde asi nebude zrovna jednoduché. Hlavně proto, že už jste asi vyzkoušeli všechny možné přípravky, které jistojistě zabírají na pejska vaší kamarádky. Je tolik možností, že není možné je popsat v jednom článku.

Mezi časté  a hodně problematické onemocnění se řadí plísňové kožní onemocnění.

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste na našem eshopu?

777 000 241

info@nakrmme.cz

-----------------------

Pozitivní pro planetu

citlivé psy, alergické psy

Green Petfood VeggieDog Grainfree 900g

vegetariánské granule GreenPetfood

 

Oster masážní koupelový kartáč 

Oster masážní koupelový kartáč - Premium Badebürste 12cm 1ks

 Pelech polštář PUPPY 60cm Zolux

pelíšek štěně 

 

 

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

- vaši domácí mazlíčci

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení